Mají zde své místo...

Nepřehlédněte projekty, které zde mají své místo:

 • eSpeak
  Opensource hlasový výstup (pro Windows i Linux)
 • Klango
  Sociální síť (nejen) pro zrakově postižené
 • NVDA
  Otevřený odečítač obrazovky nejen pro nevidomé
 • Textový průvodce stanicemi metra
  Projekt textového popisu stanic metra nejen pro nevidomé

Elektronická konference

Elektronická konference přátel portálu
Technika bez bariér

Elektronická konference našeho portálu vám přináší možnost otevřeně diskutovat o zde probíraných tématech. Prostřednictvím této konference také budete dostávat informace o zajímavých t´matech z našeho portálu.

Partneři

Praxe

Autor: Michal Rada
Jako nevidomý mám při procházení dokumenty a materiály spoustu bariér, které musím překonávat - mnohdy s pomocí druhých. Ale má to i svá pozitiva. Mám tu výhodu, že dokumenty a vůbec všechno NEČTU, ale poslouchám přes umělý hlas. To s sebou přináší výhodu, protože 'slyším' každý překlep. To je docela fajn, protože hned uslyším, když někde něco chybí, či přebývá.
Posledni komentare
07.06.2016 20:45:00: Mýlíte. Jsem si jistý. Napište mi PM, diskutovat. :-x půjčky bez registru solus
Autor: Lukáš Otáhal
napadlo Vás někdy se svého mobilu udělat pevnou linku? Mít jen mobil na kterém budete mít jak své mobilní číslo, tak číslo své pevné linky. Je zde možnost jak toho docílit. Dost důležitá informace je i to, že volání bude levnější než z mobilního telefonu.
Komenský by jásal radostí. Od teoretických výbuchů k praktické výuce! Ale učit se takové exaktní předměty, jako je chemie, není pro nevidomé vůbec jednoduché. Chemie je předmět, který snad jako žádný jiný vyžaduje přesné znalosti a hlavně různé vzorečky a pravidla. A to vše je znázorněno prakticky výhradně obrazem a vnímáno zrakem. Takže, jak se tedy zrakově postižení mohou seznámit s taji chemie? Jde to. Česká společnost BrailCom se svými partnery vymyslela řešení.
V rámci konference Datové schránky, kterou spoluorganizovala i Iniciativa informatiky pro občany, jsme předváděli ve stánku práci nevidomých s počítačem a dokumenty. Na konkrétních příkladech jsme prezentovali filozofii a prostředky, kterými mohou nevidomí plnohodnotně pracovat s počítačem. Samozřejmě ale i nedostatky a překážky, se kterými se potýkají. Z Hradce jsme si odváželi dobrý pocit, že o tuto problematiku je nejen mezi odbornou veřejností značný zájem.
Asi to už napadlo i Vás. S rozvojem malých, lehkých, ale pro běžnou práci dostatečně výkonných notebooků od dnes již mnoha firem, se přenosné počítače stávají skutečně masovou záležitostí. Na řadě soukromých škol se již takzvané NetBooky běžně nakupují pro studenty. A tak je jen otázkou času, kdy tyto jinak plnohodnotné počítače najdou své uživatele i mezi hendikepovanými.
Posledni komentare
07.06.2016 20:34:20: ha, super! :-! rychla pujcka online broumov
07.06.2016 19:33:32: pálí чертяга!!! :-? rychlá nebankovní půjčka ihned
08.06.2012 11:37:06: daee seo sem
 
Zobrazeno v rámci portálu Technika bez bariér
© 2009 Iniciativa informatiky pro občany