Mají zde své místo...

Nepřehlédněte projekty, které zde mají své místo:

 • eSpeak
  Opensource hlasový výstup (pro Windows i Linux)
 • Klango
  Sociální síť (nejen) pro zrakově postižené
 • NVDA
  Otevřený odečítač obrazovky nejen pro nevidomé
 • Textový průvodce stanicemi metra
  Projekt textového popisu stanic metra nejen pro nevidomé

Elektronická konference

Elektronická konference přátel portálu
Technika bez bariér

Elektronická konference našeho portálu vám přináší možnost otevřeně diskutovat o zde probíraných tématech. Prostřednictvím této konference také budete dostávat informace o zajímavých t´matech z našeho portálu.

Partneři

Přístupnost internetu

Prezentace ISSS 2011 - poslední verze.pps, (103kB)
Jako každý rok i letos se v Hradci Králové koná konference ISSS (Internet ve státní správě a samosprávě). Kromě spousty dalších zajímavých témat se bude hovořit i o problematice přístupnosti. Již tradičně je i samostatný pondělní odpolední blok věnovaný těmto problematikám. Nicméně protože přístupnost je jedním z důležitých aspektů ´pokračující elektronizace veřejné správy, je letos poprvé přednáška věnovaná přístupnosti také v hlavním bloku přednášek - letos nazvaném "Světlé zítřky". Prezentaci Michala Rady si můžete poslechnout na konferenci, ale samozřejmě je k dispozici i zde na webu.
Autor: Michal Rada
Již několik týdnů je v systému datových schránek nová funkce, která značně zlepšuje přístupnost tohoto komunikačního kanálu také zdravotně postiženým. A ve svém důsledku nejen jim, ale doslova každému. Jedná se o funkci náhledu datové zprávy. Název může sice působit zavádějícím dojmem, ale prakticky jde o možnost, jak si číst datové zprávy i bez doplňku XML parseru.
Posledni komentare
21.11.2016 08:55:13: Parfémy Uniq Cosmetics - luxus s 30% slevou pro vás. Uniq
10.09.2016 10:11:41: Uniq parfémy http://www.ceskeparfemy-uniq.cz/ Sleva 30% - Uniq parfémy - parfémy a sleva Uniq parfém...
30.08.2016 14:30:37: www.dedra-katalogy.cz Dedra aktuální katalog, slevy, registrace, Využívejte slevy ještě dnes. Dedra ...
15.08.2016 19:34:54: www.dedra-katalogy.cz Dedra aktuální katalog, slevy, registrace Dedra registrace
Autor: Redakce Technika bez bariér
Vybrat si mobilní připojení k internetu není tak jednoduché, jak operátoři ve svých reklamních kampaních tvrdí. Kde má člověk ale sehnat ty správné informace? A které připojení je skutečně funkční?
Posledni komentare
20.04.2017 10:31:17: Pokud se přejete objednávat produkty značky Dedra cz. Katalogy Dedra najdete on-line na webu. V Dedr...
07.06.2016 19:41:59: Funny slova :-( výhodné bezúročné půjčky
Kolem datových schránek se toho v posledních měsících hodně napsalo, ne vše bylo pochopitelně lichotivé. Asi se ale shodneme na tom, že jako celek je tento komunikační nástroj pro moderní veřejnou správu potřebný. Jednou z cílových skupin, která bude datové schránky využívat pro komunikaci s úřady, jsou i hendikepovaní, včetně nevidomých. Ti ale mají velmi obtížný přístup k informacím a samotná datová schránka jako soubor XML dat je tak pro ně naprosto nepřístupná. Co s tím? Tím se zabývala i naše Iniciativa v rámci projektu rozvoje asistivních technologií. A výsledek je tu. Schránky mluví.
Posledni komentare
07.06.2016 19:54:10: A upřímně skvěle!!!! :-x pujcka 12000 ihned na ucet
25.06.2009 10:30:45: to je fajn.
 
Zobrazeno v rámci portálu Technika bez bariér
© 2009 Iniciativa informatiky pro občany